12. ročník FOD
Vitaj na stránke Fotografia očami detí!

Celoslovenský internetový projekt určený žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Projekt vypracovaný s dôrazom na školské i mimoškolské voľnočasové aktivity a záujmy detí, podporu vzťahu detí ku kutúre, moderným technológiám a inovatívnym metódam práce s deťmi a mládežou.

Celoslovenská súťaž Fotografia očami detí prináša každoročne osem súťažných tém, informácie o fotografii a fotografovaní, exkurzie, besedy, víkendové i prázdninové výlety. 

Súťaž prebieha v súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom.

Viac o fotosúťaži

Novinky

Júnové kolo: Moje mesto / Moja obec

Júnové súťažné kolo FOD je venované mestám. Posielajte svoje súťažné fotografie do júnového kola, téma: Moje mesto / Moja obec. Do súťaže FOD sa môžete zapojiť kedykoľvek počas trvania súťaže, a to v dvoch súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Tešíme sa na zaslané fotografie a želáme dobré svetlo! Vyhodnotenie aprílového kola prinesieme na stránke fod.sk najneskôr 15. júla 2017. 
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 03. jún 2017, 09:16

Májové kolo: Portrét

Májové súťažné kolo FOD je venované portrétom. Posielajte svoje súťažné fotografie do májového kola, téma: Portrét. Do súťaže FOD sa môžete zapojiť kedykoľvek počas trvania súťaže, a to v dvoch súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Tešíme sa na zaslané fotografie a želáme dobré svetlo! Vyhodnotenie aprílového kola prinesieme na stránke fod.sk najneskôr 15. mája 2017. 
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. máj 2017, 08:10

Aprílové kolo: Zvieratká a rastliny

Aprílové súťažné kolo FOD je venované prírode. Posielajte svoje súťažné fotografie do aprílového kola, téma: Zvieratká a rastliny. Do súťaže FOD sa môžete zapojiť kedykoľvek počas trvania súťaže, a to v dvoch súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Tešíme sa na zaslané fotografie a želáme dobré svetlo! Vyhodnotenie marcového kola prinesieme na stránke fod.sk najneskôr 15. apríla 2017. 
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. apríl 2017, 20:48

Vyhodnotenie 3. kola: Priatelia

Vyhodnotenie 3. kola celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí je zverejnené na stránke. Prinášame vám mená víťazov, ktorých fotografie presvedčili našich porotcov natoľko, že sú vyhlásenými Naj. Do celkového finále postúpila fotografia Soni Pollákovej, ktorá naplno zabodovala aj medzi porotcami Rozumieme nadaným. U tejto časti poroty získala dokonca 3x 1. miesto, preto je jedinou ocenenou v tejto časti súťaže. Blahoželáme všetkým víťazom a ceny posielame v priebehu apríla. 
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 31. marec 2017, 06:32

Mladí fotografi pri nakrúcaní Perinbaby!

Nádherná zimná rozprávka Perinbaba bude mať pokračovanie! Presvedčili sa o tom na vlastné oči mladí fotografi z Prešova, ktorí sa na pozvanie režiséra Jakubiska zúčastnili prvého dňa natáčania. Prvé scény sa pripravovali vo februári v historickom meste Kežmarok. Po tridsaťročnej odmlke Perinbaby sa filmári pustili do natáčania jej pokračovania.V prvý deň "filmovačky" si v rozprávke zahrali desiatky komparzistov. Úvodné snímky nakrúcali pred Bazilikou sv. Kríža na predvianočnom trhu.
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 14. marec 2017, 19:49

Marcové kolo FOD: Farby

Marcové súťažné kolo FOD je venované farbám. Posielajte svoje súťažné fotografie marcového kola, téma: Farby. Do súťaže FOD sa môžete zapojiť kedykoľvek počas trvania súťaže, a to v dvoch súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Tešíme sa na zaslané fotografie a želáme dobré svetlo! Vyhodnotenie februárového kola prinesieme na stránke fod.sk najneskôr 15. marca 2017. 
Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. marec 2017, 20:06

Počet noviniek: 103
1 2 3
18
Aktuálne kolo
FOD 12.ročník
124
fotografií
2050
videní
162 dní
do konca

Záštita projektu
12. ročník celoslovenskej internetovej fotosúťaže Fotografia očami detí sa koná pod záštitou Podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
Petra Pellegriniho

Organizátor
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov

Spoluorganizátor
Prešovský samosprávny kraj

Sponzorovaný hosting od spoločnosti WebSupport.sk

Užite si výnimočný The Hosting už od 1,40 ‎€ mesačne od WebSupport.sk
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk