12. ročník FOD
Vitaj na stránke Fotografia očami detí!

Celoslovenský internetový projekt určený žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Projekt vypracovaný s dôrazom na školské i mimoškolské voľnočasové aktivity a záujmy detí, podporu vzťahu detí ku kutúre, moderným technológiám a inovatívnym metódam práce s deťmi a mládežou.

Celoslovenská súťaž Fotografia očami detí prináša každoročne osem súťažných tém, informácie o fotografii a fotografovaní, exkurzie, besedy, víkendové i prázdninové výlety. 

Súťaž prebieha v súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom.

Viac o fotosúťaži

Novinky

2. KOLO FOD8: SPOMIENKA NA ROK 2013

V 2. kole (december 2013) 8. ročníka FOD sme pre vás pripravili tému: Spomienky na rok 2013. Na vaše fotografie čakáme v nasledujúcich kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom (žiaci ZŠ a 8-ročných gymnázií do 15 rokov) a fotografia digitálnym fotoaparátom a kresba/maľba (deti z materských škôl). Zaregistrujte sa a posielajte fotografie do jednotlivých kategórií. Vaše diela bude hodnotiť naša odborná porota, ale aj hudobná porota - Pavol Hammel.

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. december 2013, 18:46

ĎAKUJEME

Ďakujeme vám za zaslané súťažné práce (fotografie) do 1. kola fotosúťaže Fotografia Očami Detí, ktorých ste poslali vyše 300. Držíme vám palce v ďalších kolách FOD. Zapojiť sa do fotosúťaže FOD môžete kedykoľvek v priebehu 8. ročníka do jednotlivých súťažných kategórií: fotografia digitálnym fotoaparátom, fotografia mobilným telefónom a kresba/maľba. Vyhodnotenie 1. kola vám prinesieme 15. decembra 2013 na webovej stránke FOD.SK.

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 01. december 2013, 18:33

1. KOLO FOD8: PRÍRODNÉ KRÁSY

V 1. kole (november 2013) 8. ročníka FOD sme pre vás pripravili tému: Prírodné krásy. Na vaše fotografie čakáme v nasledujúcich kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom (žiaci ZŠ a 8-ročných ymnázií do 15 rokov) a fotografia digitálnym fotoaparátom a kresba/maľba (deti z materských škôl). Zaregistrujte sa a posielajte fotografie do jednotlivých kategórií. Vaše diela bude hodnotiť naša odborná porota, ale aj hudobná porota zložená z členov hudobnej skupiny IMT SMILE.

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 02. november 2013, 20:56

ZAČÍNA SA 8. ROČNÍK FOD

5. novembra 2013 odštartujeme 8. ročník celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia Očami Detí, ktorý bude prebiehať pod záštitou poslankyne Európskeho parlamentu Kataríny Neveďalovej. Pripravili sme pre vás opäť fotosúťaž, ktorá je určená žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov a (v tomto ročníku výnimočne) aj deťom z materských škôl. Zasúťažiť si môžete každý mesiac o pekné ceny v troch súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom, fotografia mobllným telefónom a kresba/maľba (podľa témy súťažného kola. Držíme vám palce a želáme dobré svetlo :)

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 02. november 2013, 19:57

TALENTOVANÉ DETI BOLI NA NÁVŠTEVE ŠTRASBURGU

V dňoch 21. až 25. októbra sa uskutočnil výlet nadaných detí do Štrasburgu, ktorý bol zameraný na spoznávanie európskych inštitúcii. Skupinku nadaných detí zastupovali: Christian Ježík (Trenčín, najmladší slovenský spisovateľ, kniha: Každý máme svojho anjela), Ľudmila Borošová (Komárno, víťazka 7. ročníka celoslovenskej internetovej fotosúťaže Fotografia očami detí), Peter Kochelka (Banská Bystrica, víťaz celoslovenskej Logickej olympiády 2013), a skupinku dopĺňali prešovské talenty: Miroslav Knorovský, Simon Gabriel Sepeši a Richard Pavol Vantruba (žiaci zameraní na matematiku a prírodovedné predmety a šport - atletiku). 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 02. november 2013, 19:48

FOD NETRADIČNÉ HRY 2013

Každoročné FOD NETRADIČNÉ HRY 2013 sa uskutočnia 21.-22. septembra 2013 na Sigorde (lokalita Zelený breh, blízko Prešova). Prejdeme sa na Zlatú Baňu, zasúťažíme si (hod mobilným telefónom do diaľky, vajíčkový slalom, triafanie do terča "vodou", hra na Popolušku, hra s kriedou, skákanie vo vreciach...), doprajeme si večernú videoprojekciu, a oddýchneme pri spoločenských hrách. Výlet je určený žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov, samozrejme privítame aj učiteľov a rodičov detí. Poplatok za výlet je 15€ (cestovné Prešov-Sigord a späť, ubytovanie, strava: obed, večera, raňajky). V prípade záujmu nás kontaktujte čo najskôr emailom: fotosutaz@gmail.com alebo telefonicky 0918 640 971. 
 

Autor novinky: Ľuboš Lukáč
Dátum publikovania: 08. september 2013, 12:57

Počet noviniek: 133
1
21 22 23
Aktuálne kolo
FOD 12.ročník
533
fotografií
6677
videní
5 dní
do konca

Záštita projektu
12. ročník celoslovenskej internetovej fotosúťaže Fotografia očami detí sa koná pod záštitou Podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu
Petra Pellegriniho

Organizátor
Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, Sabinov

Spoluorganizátor
Prešovský samosprávny kraj

Sponzorovaný hosting od spoločnosti WebSupport.sk

Užite si výnimočný The Hosting už od 1,40 ‎€ mesačne od WebSupport.sk
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk