O projekte > Akcie
Filmový kabinet deťom
 17. február 2016, 09:37 | Autor: admin

Animovaný film má zábavný i edukačný potenciál. Presvedčili sa o tom (aj) žiaci 1. st. základnej školy na Šmeralovej ulici v Prešove, ktorí sa zúčastnili projektu magického sveta filmu pod názvom Filmový kabinet deťom. Projekt prináša žiakom základných škôl Asociácia slovenských filmových klubov. My sme sa ho zúčastnili vďaka prešovskému kinu Pocity.

\"\"

Strediskom poznávania "animákov" sa stala malá scéna Divadla Alexandra Duchnoviča. Spojením viacerých umení nám boli predstavené rôzne filmy. Z výtvarného umenia to boli pravidlá kompozície tvarov a farieb, z hudby rytmus a tempo, z literatúry príbehy a z divadla herci. Umením technickým sú technické objavy zaznamenávania skutočnosti.

"Pohyblivé obrázky", ktoré zachytávajú podobu a časovýpriebeh javov zaujali! Jeden z dôvodov poznáme aj my: "Animované filmy nie sú závislé od sveta okolo nás". Ľudská predstavivosť a fantázia dokážu aj nemožné.

Prostredníctvom Filmového kabinetu deťom  nám bli premietnuté animované filmy v dvoch pásmach: Bábätko v banke, Kto je tam?, Pik a Nik, Kúzelník a kvetinárka, Dvojhlasná invencia A-mol. V druhom pásme to boli filmy: Ki-ki-rik-kí, Keď nie, tak nie, Chyťte ho!

Po každom z premietaných filmových pásiem nasledoval rozhovor vedený lektorkami. Pri rozbore jednotlivých filmov nechýbali odborné rady a informácie. Kreslená animácia, pohyb dvojrozmerných rekvizít (plôšková animácia), animácia kresieb a bábky alebo postavičky vytvorené z plastelíny, či animácia ľudí (pixilácia). 

Zaujímavými boli názory žiakov, ich pohľady a hodnotenie premietaných animovaných filmov. Aj napriek tomu, že niektoré z filmov boli staršieho dáta, vedeli potešiť oko náročného detského diváka. Oko tých, pre ktorých sú tieto filmy určené. V priebehu projektového vyučovania bolo umožnené prezrieť si rôzne objekty, pomôcky pri tvorbe animovaného filmu.

Samotným pozvaním organizátorov naše stretnutie s "animákmi" nekončí. Úspešným pokračovaním bude výroba flipbooku (obrázková knižka v pohybe), pohyblivých obrázkov, kúzelníckej ceruzky, dokresľovani stratených obrázkov a veselé paličky. Starší žiaci sa rozhodli vytvoriť svoj vlastný animovaný film. Nuž, nechajme sa prekvapiť.

\"\"

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Všetky akcie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk