O projekte > Akcie
Foto: Zelený breh ovládli nadané deti z celého Slovenska
 30. apríl 2016, 11:27 | Autor: admin

V predvečer finálového kola Logickej olympiády mimoriadne nadaných detí z celého Slovenska sa uskutočnilo netradičné podujatie. Žiaci sa stretli za účelom oddychu, načerpania nových síl, spoznania rovesníkov s rovnakými záujmami a v neposlednom rade aj súťažení. Večer Talentov prebiehal v rekreačnom zariadení Zelený breh pri vodnej nádrži Sigord.

\"\"

Podujatie určené žiakom, finalistom celoslovenského kola súťaže Logická olympiáda žiakov so všeobecným intelektovým nadaním sa každoročne stretáva so záujmom. Okrem súťažiacich sa stretávajú aj pedagógovia a rodičia žiakov. Každoročne sa tak ponúka možnosť výmeny skúsenosti s výchovou a vzdelávaním nadaných detí.

Večer Talentov sa začal turistickou vychádzkou k vodnej nádrži, ktorá bola pôvodne vybudovaná za účelom protipovodňovej ochrany. Slúžila taktiež na pestovanie vodných športov a kúpanie. Rekreačná oblasť ponúka aj dnes rôzne možnosti pre oddych a relax. Školáci využili voľný čas pri jazierku, lodi, pódiu, i pri posedení pri čaji.

Večerný program talentov vyplnil detský kvíz. Podujatie prebiehalo v réžii Kultúrneho centra Wave, ktoré je známe svojimi aktivitami nielen v Prešove. Tímy školákov, napätie, testovanie vedomostí, či spolupráca členov jednotlivých tímov - to všetko patrilo k súťažnému večeru. Nebola núdza o zaujímavé témy: celosvetové udalosti, animované mestá, Európska únia, Superženy 20. storočia, Minecraft, Harry Potter a logické úlohy z dielne IQkids. Cieľom samotného programu talentov bola v prvom rade zábava. Zároveň sa súťažiaci dozvedeli množstvo zaujímavostí, naučili sa spolupracovať a spoločne vytvárať (na základe rôznych informácií) spoločný postup a názor - odpoveď na súťažné otázky. A dobrí boli veru všetci!

Nasledujúce skoré ráno sa už finalisti registrovali vo veľkom finálovom kole Logickej olympiády, ktoré sa uskutočnilo na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove. Počet súťažiacich narástal takmer na stovku žiakov z celého Slovenska. A finále sa moho začať ...  

\"\"

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Všetky akcie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk