O projekte > Akcie
Fotografia podzemia Slovenských opálových baní očami žiakov
 28. apríl 2016, 20:07 | Autor: admin

Slovenské opálové bane sa nachádzajú na východe Slovenska, pri meste Prešov medzi obcami Zlatá Baňa a Červenica. Sú to najstaršie opálové bane na svete a jediné opálové bane na našom kontinente. Práve pri Prešove máme svetový unikát, ktorý nemá obdobu. Banské chodby majú celkovo cca 24 km a 17 horizontov, z ktorých 5 je zaplavených.

Staré banské diela boli zatvorené v roku 1922 kedy bola zrušená aj ťažba drahého opálu - slovenského národného kameňa. Až v roku 2012 bola ťažba znovu spustená a v lete roku 2015bola baňa otvorená pre návštevníkov. Práve v tejto opálovej bani bol nájdený najväčší a najhodnotnejší drahý opál na svete - Harlekýn, ktorý je momentálne uložený v národnom múzeu vo Viedni.

Momentálne je sprístupnených 1,2 km starých banských chodieb a prehliadková trasa trvá cca  45-60 min. Cena pre žiakov je 5,50€.

\"\"

Spoločnosť Opálové bane Libanka, s.r.o. vyhlasuje fotografickú súťaž.

Prvý ročník súťaže!

Téma fotografickej súťaže: Fotografia podzemia Slovenských opálových baní očami žiakov

Pošlite kreatívnu fotografiu na mailovú adresu (slovakiaopal@slovakiaopal.com) spoločnosti Libanka, s.r.o. do súťažnej galérie a vyhrajte Opálovú mineralogickú zbierku v hodnote 1.000 EUR pre školu. Autor získava za najkreatívnejšiu a najkvalitnejšiu fotografiu prestížnu cenu - Tablet - Lenovo MediaTek MT8127 Quad-Core 1.3GHz.

Ako účastníci súťaže budú aplikovať heslo súťaže vo fotografii "Fotografia podzemia Slovenských opálových baní očami žiakov" nechávame na ich kreativitu. Určite oceníme originálny nápad, ale aj technické či kompozičné riešenie. Počas dvoch mesiacov, a to od 18. apríla do 10. júna 2016 budeme Vaše fotografie zverejňovať na webovej stránke, ako aj na stránke facebooku

Slávnostné vyhlásenie výsledkov bude v Caraffovej väznici v Prešove dňa 20. júna 2016 o 16.00 hod.

Viac www.slovakiaopal.com

\"\"

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Všetky akcie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk