O projekte > Akcie
Malý princ očami detí
 09. január 2017, 19:39 | Autor: admin

Deti z Klubu nadaných detí Prešov sa v priebehu školského roka začali venovať spoznávaniu hudobného príbehu Malý princ. Zaujímavý projekt prebiehal (v KND Prešov) už v minulosti s podporou speváka Richarda Müllera.

\"\"

Príbeh Malého princa do hudobnej podoby prepracovala dvojica autorov Henrich a Tedea a jednotlivé hudobné príbehy nahovorili a naspievali známe slovenské osobnosti hudobnej scény Richard Müller, Sisa Sklovská a Dalibor Jenis a detské roly pripadli Palkovi Mikulovi a Michalovi Kľučkovi.

V rámci spoznávania diela o Malom princovi sa deti v úvodnej fáze venovali samotnému čítaniu príbehu Malého princa, vypočutiu hudobných príbehov a aktuálne pokračujú aktivitami zameranými na využitie prvkov muzikoterapie, rozvíjaniu tvorivého myslenia, hrám s cudzími slovami, kresbe/maľbe, motorickým cvičeniam zameraným na rozvoj jemnej i hrubej motoriky, rozvoju pamäťových schopností, prácu s textami, tvorbu krátkych príbehov a aktivitami zameranými na emočnú inteligenciu.

"Pri tvorbe aktivít sme prihliadali na zručnosti, schopnosti a záujmy detí s cieľom vyvolať v nich príjemné pocity, prinášajúce im ponaučenie a uvedomenie si mravných hodnôt, a má teda pre žiakov poznávací i výchovný charakter" povedala učiteľka a špeciálna pedagogička Ingrid Storinská, ktorá tento príbeh a aktivity súvisiace s ním spracovala pre Klub nadaných detí Prešov.

Richard Müller, ktorý sa podieľal na na realizácii hudobného spracovania tohto pútavého diela sa už v minulosti oboznámil s predstavami zakladateľov Klubu nadaných detí Prešov, súhlasil a podporil deti pri realizácii jednotlivých aktivít darčekami.

Hudobné CD Malý princ môžete získať i vy - stačí sa zapojiť do súťaže Fotografia očami detí a byť oceneným porotou Rozumieme nadaným.

Text: FOD / Foto: Archív FOD

\"\"

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Všetky akcie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk