O projekte > Akcie
Súťaž Fotografia očami detí vyhrala Soňa Polláková z Levoče
 05. august 2016, 16:23 | Autor: admin

Jubilejný desiaty ročník má za sebou fotografická súťaž Fotografia očami detí. Zapojiť sa do nej mohli deti do 15 rokov z celého Slovenska. Celoslovenská internetová súťaž FOD je súčasťou iniciatívy Rozumieme nadaným, za ktorou stojí učiteľ a školský logopéd Ľuboš Lukáč z Prešova.

Do súťaže FOD bolo prihlásených viac ako 500 fotografií vo dvoch súťažných kategóriách, fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Jej víťazom sa stala Soňa Polláková z Levoče. Tá postúpila do konečného finále, paradoxne, v poslednom súťažnom kole. Vyhrala vďaka svojej snímke Keď sa dvaja ľudia ľúbia, nie je čo riešiť. Odmenou jej bude poznávací zájazd do Štrasburgu, ktorého sa zúčastní začiatkom školského roka.

Súťaž začala ešte v novembri minulého roka témou Príroda okolo nás, ktorú v tomto roku doplnili rovnako zaujímavé témy: Farby, Portrét, Ulica, Prečo som na svete rád/rada, Pohyb a Ľudia. Víťaz súťažného kola FOD postúpil do finále, v ktorom o titul FOD bojovalo sedem mladých fotografov. Do poroty desiateho ročníka fotosúťaže zasadli: víťaz Wildlife Photographer of the year 2015 Ondrěj Pelák, víťazi predchádzajúcich ročníkov FOD Rajmund Petrík, Ľudmila Borošová, Marián Valovič, najmladší spisovateľ na Slovensku Christian Ježík, poslanec Európskeho parlamentu Vladimír Maňka, riaditeľka Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Ľubica Richmanová Fabišíková a autor súťaže Ľuboš Lukáč.

\"\"

Soňa Polláková - Keď sa dvaja ľudia ľúbia, nie je čo riešiť

Pre príležitostných fotografov bola určená kategória fotografia mobilným telefónom. Tá prebiehala paralelne s hlavnou súťažou za rovnakých pravidiel a vyhlásených tém. Víťazi "mobilnej kategórie" získali predplatné časopisu TECHBOX.

Celoslovenská internetová súťaž Fotografia očami detí sa teší obľube dlhých desať rokov. Okrem samotnej súťaže prináša žiakom základných škôl rozhovory s úspešnými fotografmi, fotografické víkendy, workshopy a stretnutia s rovesníkmi, ktorí netaja záujem o fotografiu. FOD prebieha každoročne pod záštitou osobností kultúrneho i spoločenského života.

Ďalší, v poradí jedenásty ročník súťaže FOD sa začne už v novembri, v mesiaci fotografie. Jeho súčasťou budú rôzne sprievodné súťaže za podpory známych spevákov, hudobných skupín, športovcov a samozrejme nemenej lákavé ceny.

Organizátorom projektov združených pod iniciatívou Rozumieme nadaným je Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove.

\"\"

Soňa Polláková - V strede ulice

\"\"

Soňa Polláková - Veľa ľudí, veľa zážitkov

 

Text: FOD.sk / Foto: Archív - FOD.SK

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Všetky akcie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk