O projekte > Akcie
Vyhodnotenie 1. kola FOD prinieslo veľký triumf mladej fotografky!
 25. január 2017, 17:15 | Autor: admin

11. ročník celoslovenskej internetovej súťaže Fotografia očami detí nedávno odštartoval a už poznáme vyhodnotenie 1. súťažného kola pod názvom "Príroda okolo nás". V ňom dominovali fotografie Soni Pollákovej z Levoče, ktorá upútala fotografiami už v predchádzajúcom ročníku. Taký veľký triumf mladej talentovanej fotografky sme doposiaľ v histórii FOD nezaznamenali.

\"\"

Príroda okolo nás, nádherná téma, ktorá vystihuje vzťah človeka k prírode. Mladí fotografi z celého Slovenska poslali do súťaže FOD pekné fotografie vyjadrujúce pohľad na meniacu sa prírodu, stromy, kvety, ročné obdobia a nedotknuteľnosť lesa. Po ukončení 1. súťažného kola nastalo hodnotenie porotcami, ktoré prinieslo veľké prekvapenie.

Ako prvá zasadala "detská" porota, ktorej úlohou je vybrať tri najkrajšie fotografie. Mladých fotografov upútali fotografie Soni Pollákovej z Levoče: Človek a príroda všade navôkol a Čaro okamihu, a fotografia Alexandry Hoferovej z Prešova: Novembrová lúka. Napokon šťastnejšou a postupujúcou do finále FOD sa stala Pollákovej fotografia Človek a príroda všade navôkol. O víťaznej fotografii rozhodol hlas predsedníčky poroty FOD a fotografky Elišky Konkoľovej.

Zaujímavým bolo hlasovanie poroty Rozumieme nadaným. Rozhodnúť sa pre tú Naj Fotografiu nebolo zďaleka také ľahké, keďže upútali všetky. V rozhodovaní si každý porotca mohol uplatniť jeden hlas a vybrať tak víťaznú fotografiu podľa svojho vkusu. Spevák Richard Müller sa rozhodol pre fotografiu (už spomínanej) Soni Pollákovej z Levoče - Čaro okamihu. Rovnako sa rozhodla svetovo uznávaná fotografka Mária Švarbová a dodala tak Pollákovej ďalšie cenné víťazstvo. Psychológ Vladimír Dočkal ocenil fotografiu Soni Vaľkovej z Košíc - Pálky.

V internetovom hlasovaní potvrdila svoje kvality fotografia Alexandry Hoferovej z Prešova - Novembrová lúka. V kategórii fotografia mobilným telefónom sa víťazkou stala opäť Soňa Polláková s fotografiou Rozprávková prechádzka.

1. súťažné kolo celoslovenskej súťaže Fotografia očami detí je za nami. Súťažné kolo plné krásnych fotografií a triumfálneho víťazstva Soni Pollákovej. Zapojiť sa do súťaže Fotografia očami detí sa môžu žiaci základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov aj naďalej, v januári s fotografiami na tému Spomienky na rok 2016 a čoskoro vo februári na tému Priatelia.

Text: Ľuboš Lukáč / Foto: Archív Richarda Müllera a Archív Soni Pollákovej

\"\"

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Všetky akcie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk