O projekte > Akcie
Vytvorme filmový dokument: Vyšné Ružbachy
 26. máj 2015, 11:55 | Autor: admin

Naše druhé filmové natáčanie sa uskutočnilo v dňoch 8.-10. mája 2015. V rámci iniciatívy IQ kids sme sa tentokrát vybrali spoznávať obec Vyšné Ružbachy. Filmovania sa ujali mladí nadšenci fotografie a filmových dokumentov. Pred kameru sa postavili žiaci prešovskej základnej školy na Šmeralovej ulici: Boris Semanco a Jakub Šandor.

\"\"

Vyšné Ružbachy sa nachádzajú v okrese Stará Ľubovňa

Prvá zmienka o obci je z roku 1288, kedy Šoltýs Henrich z Podlinca založil Nižné a Vyšné Ružbachy. My sme navštívili obec Vyšné Ružbachy. V obci sa nachádzajú prírodné liečivé minerálne pramene, ktoré sú vhodné na liečenie srdcovocievnych a nervových chorôb. V zimnom období tu zasa nájdete dobré podmienky pre lyžovanie. Obec vznikla na východných úpätiach Spišskej Magury. Obklopujú ju ihličnaté lesy, ktoré prerastajú do kúpeľných parkov a dávajú im tak osobitný horský ráz.

Kúpele Vyšné Ružbachy

Vlastné kúpele sa nachádzajú povyše obce toho istého mena. Vrchy Spišskej Magury, Levočského pohoria, Belianských Tatier a Ľubovnianskej vrchoviny vytvárajú panorámu širšieho okolia kúpeľov. V kúpeľoch sa úspešne liečia duševné choroby a poruchy, choroby pohybového ústrojenstva, choroby z povolania, choroby obehového ústrojenstva, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, onkologické choroby a ženské choroby. V Kúpeľoch Vyšné Ružbachy vám odporúčame navštíviť najväčšie travertínové jazero na Slovensku - jazierko Kráter, zaujímavú galériu sôch pod otvoreným nebom - medzinárodné sochárske sympózium, krytý termálny bazén Izabella s wellness, termálne pramene (pramene vyverajúce spod liečebného domu Travertín), ...

Mladí spoznávali aj obec

Počas našej návštevy sme spoznali aj možnosti ubytovania a stravovania, ktoré môžete v obci nájsť. 50 metrov od samotných kúpeľov sa v malebnom a pokojnom prostredí nachádza Penzión Kamenný dvor. Penzión má kapacitu 16 miest a ponúka príjemné posedenie v útulnej reštaurácii. V jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádza travertínové jazierko Kráter s termálnou liečivou vodou. Počas našej návštevy prebiehal v reštaurácii kultúrny program, ktorý zaujal ako mladších návštevníkov, tak aj tých starších. V rámci nášho spoznávania obce a natáčania filmových dokumentov deťmi pre deti, sme v reštaurácii aj večerali - a môžeme ju len a len odporúčať. Našim druhým domovom, sa počas 3-dňového natáčania, stal Ružbašský dvor. Ten pozostáva z Hotela Ružbachy a Doškoľovacieho strediska. Súčasťou areálu je vonkajší bazén basketbalové a tenisové ihrisko, detské ihrisko, rotunda a pomerne vľký vonkajší priestor, ktorý sa dá využiť pre rekreačné športové účely.

Viac informácií o natáčaní v obci Vyšné Ružbachy nájdete na www.iqkids.sk.

\"\"

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Všetky akcie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk