O projekte > Akcie
Vytvorme filmový dokument: Tatry
 26. máj 2015, 11:22 | Autor: admin

Iniciatíva IQ kids prostredníctvom svojho portálu verejne vyzvala žiakov základných a stredných škôl k natočeniu filmových dokumnetov o krásach Slovenska. Prvé filmové natáčanie sa uskutočnilo v dňoch 1.-3. mája 2015 v Tatrách. Filmovania sa ujali mladí nadšenci fotografie a filmových dokumentov. Pred kameru sa postavil Samuel Miščík, žiak základnej školy na Komenského ulici v Sabinove. Tím IQ kids bol zložený z talentov: Michaela Šašalová, Rajmund Petrík a Adam Brižek. 

Úvodné snímky budú patriť Nízkym a Vysokým Tatrám

Pohorie Nízke Tatry sa tiahne smerom zo západu na východ medzi údoliami Váhu a Hrona. Označenie pohoria zaviedol slovenský geológ Dionýz Štúr v roku 1860, pôvodne ako Nižné Tatry. Najvyššie vrcholy Nízkych Tatier sú: Ďumbier, Štiavnica, Chopok Dereše, Chabenec a Kráľova hoľa. Nízke Tatry sú po Vysokých Tatrách druhým najnavštevovanejším pohorím Slovenska. My sme navštívili turisticko-športové centrum zimnej i letnej rekreácie - Jasná. Centrum sa nachádza v chránenom území NAPANT-u v závere Demänovskej doliny. Jasná je najväčšie lyžiarskej stredisko na Slovensku. Druhou našou zastávkou bola Demänovská jaskyňa slobody. Poslednou našou zastávkou bola návšteva Vysokých Tatier. Navštívili sme významné centrum turizmu a zimných športov, najvyššie položenú turisticko-liečebnú osadu nachádzajúcu sa vo Vysokých Tatrách - Štrbské pleso. Zaujal nás lyžiarsky areál, ktorý bol zrealizovaný pri príležitosti majstrovstiev sveta v klasických lyžiarskych disciplínach v roku 1970. Pozreli sme si aj Vilu Marína, v ktorej kedysi žila a tvorila spisovateľka Máša Haľamová.

Výsledkom nášho trojdňového putovania po tatrách budú (už čoskoro) prvé časti krátkych dokumentárnych filmov, ktoré prostredníctvom IQ kids prinesieme pre žiakov základných a stredných škôl. Viac informácií nájdete na webovej stránke www.iqkids.sk

 

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Všetky akcie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk