O projekte > Akcie
Začína sa 10. ročník fotosúťaže Fotografia očami detí
 06. december 2015, 17:37 | Autor: admin

Skvelá správa pre všetkých mladých fotografov! 7. decembra 2015 odštartovala celoslovenská internetová súťaž Fotografia očami detí. Jej 10. ročník je odpoveďou na predchádzajúce úspešné ročníky, v ktorých súťažiaci poslali viac ako 20 000 súťažnných fotografií. 

\"\"

Súťaž je určená mladým fotografom - žiakom základných škôl a 8-ročných gymnázií do 15 rokov. Súťaží sa v dvoch súťažných kategóriách: fotografia digitálnym fotoaparátom a fotografia mobilným telefónom. Záštitu nad projektom prevzala inciatíva Rozumieme nadaným. Jej súčasťou je 13 projektov pre nadaných a talentovaných žiakov. Organizátorom súťaže FOD je Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Sabinove, partnerom súťaže: mesto Prešov a Prešovský samosprávny kraj.

Aj v novom ročníku súťaže FOD sa súťaží v mesačných súťažných kolách na vopred oznámené témy. Tie sú naozaj "lákavé". Postupne sa v priebehu súťaže stretnú mladí fotografi s týmito témami: Príroda okolo nás, Farby, Portrét, Ulica, Prečo som na svete rád/rada, Pohyb, Ľudia.

Do súťaže sa môžu nádejní fotografi prihlásiť po zaregistrovaní na webovej stránke súťaže www.fod.sk. Posielať fotografie do súťažných kôl je jednoduché. Súťažiaci môže poslať max. 3 súťažné fotografie do každej z vyhlásených mesačných tém a súťažných kategórií

Novinkou 10. ročníka FOD je detská porota, ktorá pozostáva z mladých úspešných ľudí. V porote nájdete zvučné mená: Ondrěj Pelánek (víťaz Wildlife Photographer of the year 2015), Marián Valovič (víťaz FOD5, držiteľ mnohých ocenení FIAP a VOAV), Ľudmila Borošová (víťazka FOD7), ale aj najmladší spisovateľ na Slovensku Christian Ježík a víťaz 1. ročníka FOD Rajmund Petrík, dnes profesionálny footgraf). Do poroty zasadnú aj dospeláci, a to Ľubica Richmanová Fabišíková (riaditeľka CPPPaP v Sabinove), Vladimír Maňka (poslanec Európskeho parlamentu a podporovateľ aktivít pre nadané a talentované deti) a Ľuboš Lukáč (autor súťaže FOD).

Víťazov jednotlivých súťažných kôl spoznáme vždy začiatkom nasledujúceho mesiaca, verdikt porotcov bude zverejnený na stránke fotosúťaže. Súťažiaci sa môžu tešiť na lákavé ceny: DVD filmy, knihy, mp3 prehrávače, zľavy na rôzne fotoprodukty, či darčekové predmety od sponzorov súťaže. Z každého kola postupuje jeden finalista do veľkého kola, z ktorého na konci 10. ročníka FOD vzíde víťaz. Súťaž trvá do konca školského roka 2015/2016.

Súčasťou súťaže sú pripravované workshopy a besedy pre mladých fotografov, sprievodné súťaže o hodnotné ceny, ale aj letný prázdninový FOD camp. Ten je určený súťažiacim, ktorí sa naň môžu prihlásiť v priebehu trvania súťaže.

Celoslovenská internetová súťaž Fotografia očami detí vznikla v roku 2006. Súťaž prebieha každoročne pod záštitou rôznych osobností kultúrneho a spoločenského života. V minulých rokoch to boli: Pavol Feňuš, Ján Figeľ, Pavol Paška, Ivan Gašparovič, Vladimír Maňka, Juraj Jakubisko, Dušan Čaplovič, Katarína Neveďalová a Juraj Draxler. Počas predchádzajúcich deviatich ročníkoch boli súčasťou poroty desiatky osobností, fotografov, spevákov, športovcov, ale aj hudobné skupiny a športové tímy.

Text: FOD / Foto: Archív - Ondrěj Pelánek

\"\"

V prípade akýchkoľvek nejasností sa môžeš obrátiť na našu technickú podporu. Viac informácií najdeš v položke
KONTAKTY.
Všetky akcie

Predchádzajúce kolo
FOD 12.ročník
01. november - 30. jún 2018
Copyright © 2008 – 2014 - Všetky materiály publikované na tejto stránke sú chránené autorským zákonom a ich preberanie bez súhlasu autorov je zakázané. Všetky logá, grafické prvky, súbory a články sú majetkom ich autorov a vlastníkov. Akékoľvek kopírovanie a sťahovanie zdrojového kódu je zakázané.
Powered by inActive System | Developed by Fineway Studios (Dark Insanity Style 12’) | Hosting od WebSupport.sk